Navštívte náš jedinečný showroom v Poprade! Viac informácií

Chladiace stropy

Tepelná pohoda bez obmedzení!

Chladenie môže byť zdravé a dokonca neviditeľné !

Nový spôsob zdravého chladenia pre  domácnosti.  Ide o technológiu, ktorá si získava čoraz viac priaznivcov nielen v odborných kruhoch ale aj v domácnostiach.

Technológia budúcnosti

Zjednodušene povedané ide o inštaláciu rozvodov podlahového kúrenia v strope. Technologicky je to naozaj veľmi podobné riešenie.

Pod strop sa umiestnia špeciálne držiaky do ktorých sa uchytí hadica a vytvorí sa okruh, ktorý sa zapojí do rozvodu. K rozvodu sa pripojí „zdroj“ chladu a čerpadlo. Celé sa to následne skryje pod sadrokartón.  Toto je možnosť jedna. Existuje aj druhá možnosť a to sú už hotové Farmacellové dosky. Ide o zmes sádry a papiera  v ktorej sú už zafrézované a osadené rozvodové rúrky. Jednotlivé panely sa podľa presného systému osadia na strop miesto bežného sadrokartónu a pospájajú sa jednotlivé okruhy.

Zdravie

Zdravie

Komfort

Komfort

Inovácie

Inovácie

Ako to funguje?

Zdrojom chladu pre stropné chladenie je zariadenie, ktoré (opäť laicky povedané) dokáže vytvoriť a cirkulovať chladnú vodu v obehu. Pri tomto systéme chladenia sa využíva obyčajná fyzika. Teplý vzduch stúpa hore a tak pod stropom je vždy najteplejší. Ohrieva stenu a strop a sála na nás teplo aj v noci keď je už vzduch vonku ako tak ochladený. V systéme stropného chladenia cirkuluje ochladená voda. Ide o vodu spravidla o 3-4 stupne chladnejšiu ako je teplota v miestnosti. Táto voda ochladzuje vzduch pod stropom a keďže chladný vzduch prirodzene klesá, vytláča opäť ten teplý hore. Takto sa postupne a prirodzene ochladí vzduch v celej miestnosti.

Výhody

Za najväčšiu výhodu určite môžeme považovať vplyv na zdravie. Toto chladenie je veľmi šetrné k nášmu telu. Vyhnete sa nepríjemnému ofukovaniu, neprimeranému vysušovaniu vzduchu, či nadmernému víreniu prachu.  Keďže cirkuláciu vody nie je počuť bude výhodou tohto spôsobu chladenia aj jeho nízka resp. skoro žiadna hlučnosť.  Z praktického a estetického hľadiska nezaberá v podstate žiadne miesto a nie je viditeľná. Je vhodná pre malé deti a starších ľudí. Jej použitie je mimoriadne vhodné pre celoročne obývané priestory, ale poslúžiť môže aj na chalupe.

Nevýhody

Nevýhodou môžu byť nutné stavebné zásahy aj keď v prípade, že si tento spôsob chladenia vyberiete ešte pred začatím rekonštrukcie či stavby domu , nemusí tento aspekt byť žiadnou prekážkou.  Nutná je spolupráca s projektantom ,ktorý vypočíta potrebu chladu a odporučí osadenie panelov a hadíc. Keďže príliš studená voda by spôsobovala kondenzáciu a následnú katastrófu v podobe zničeného a zatečeného stropu, nevýhodou môže byť slabšia flexibilita a pomalší účinok. Schopnosťou ochladiť priestor „za pár minút“  klimatizáciam konkurovať nemôže.

Zdroj chladu

Systém stropného chladenia si samozrejme vyžaduje zdroj chladu na ochladenie vody v obehu a jej cirkuláciu. Na to môžu slúžiť rôzne zariadenia. Jedným z nich je napríklad tepelné čerpadlo. Novšie modely tepelných čerpadiel dokážu nielen efektívne vykurovať ale aj chladiť.  Vo fáze rozhodovania sa o zdroji a spôsobe vykurovania a chladenia v dome odporúčame zaradiť do výberu tepelné čerpadlo a chladené stropy. Radi Vám všetko potrebné vysvetlíme a pripravíme cenovú ponuku.

Realizácie

Každá stavba je jedinečná a je pre nás výzvou.

Máme za sebou už stovky realizácii a každá z nich nás niekam posúva. Sme veľmi radi, že do nás vkladáte čoraz viac dôvery.

Neváhajte nás kontaktovať, naši odborníci sú vám k dispozícii.

    Kontaktujte nás


    [recaptcha]