Navštívte náš jedinečný showroom v Poprade! Viac informácií

Fotovoltické systémy - budúcnosť pre našu planétu

Veríme že fotovoltické systémy sú cestou k udržateľnosti životného prostredia pre ďalšie generácie.

Naša civilizácia je závislá od elektrickej energie. A práve zvyšujúca sa spotreba elektrickej energie ma
za následok celosvetové spaľovanie približne 8 miliard ton fosílnych palív ročne, čím sa vypusti do
ovzdušia okolo 11 miliard ton CO2. A práve koncentrácia CO2 v atmosfére najviac vplýva na jej
teplotu
. Preto je našou povinnosťou hľadať cesty ako vyrábať elektrickú energiu bez produkovania CO2.
A práve v rozširovaní fotovoltických elektrárni vidíme cestu ako všetci môžeme prispieť k udržaniu
zdravého životného prostredia.

Využitie vyrobenej energie

V prípade záujmu o individuálnu konzultáciu nás neváhajte kontaktovať na telefónnom čísle 09000000 alebo mailom na petrek@tatraclima.sk

Elektrická energia vyrobená fotovoltickými panelmi sa môže využiť v bežnej domácnosti na čokoľvek.  Na svietenie, varenie, pranie atď. No spojenie fotovolitky s tepelným čerpadlom je nie len výnimočne ekonomické, ale aj mimoriadne ekologické riešenie. Preto sme sa rozhodli ponúknuť našim zákazníkom komplexnú službu a to dodanie nielen tepelného čerpadla, ale aj fotovoltického systému ako celok. Keďže fotovoltický panel produkuje najviac elektriky v čase kedy ju všetku domácnosť spotrebovať nedokáže, je potrebné zvažovať aj jej uschovanie. Riešením je inštalácia veľkokapacitných batérií, no toto riešenie je finančne náročnejšie. V tomto prípade vidíme cestu v energii uloženej vo virtuálnej batérii.  (tu by trebalo doplniť nejaký prepočet cca koľko to stojí a bla bla…)

 

Dotácia od štátu

Na tepelné čerpadlá ale aj fotovoltické systémy si aktuálne viete požiadať o poskytnutie finančných prostriedkov od štátu v podobe dotácie z projektu Zelená domácnostiam. Sme oprávneným zhotoviteľom a o dotácie v mene našich zákazníkov žiadame od spustenia výzvy, takže máme v tomto smere bohaté skúsenosti. Maximálny príspevok na fotovoltický systém je 1500€.

Technické podmienky získania dotácie

Fotovoltický panel spĺňa podmienky, ak

a) je pre daný typ vydaný akreditovanou skúšobňou doklad o výkone pri štandardných testovacích podmienkach (ožiarenie 1000 W/m², teplota panelu 25 °C);

b) má vydané vyhlásenie o zhode.

Oprávnené výdavky na inštaláciu fotovoltických panelov

  • fotovoltické panely;
  • nosná konštrukcia;
  • mikromenič alebo striedač;
  • zariadenie na obmedzenie dodávky elektriny do sústavy;
  • regulátor nabíjania;
  • akumulátor elektriny alebo zásobníkový ohrievač vody;
  • riadiaca jednotka;
  • montážny a elektroinštalačný materiál potrebný na zapojenie systému;
  • montážne práce;
  • skúšky a revízie potrebné na uvedenie zariadenia do prevádzky

 

Úspora

Úspora

Ekológia

Ekológia

Inovácie

Inovácie

Znižovanie prevádzkových nákladov

Tepelné čerpadlo samo o sebe šetrí 30-70% elektrickej energie oproti bežným elektrickým kotlom. V spojení s fotovoltickým systémom dosahuje domácnosť úsporu vo výške 50-80% energie na vykurovanie no pri správnom nasmerovaní, vhodnom výbere a profesionálnej inštalácii panelu, dokáže domácnosť šetriť energiu nie len na vykurovanie ale aj na svietenie, varenie, či pranie.

Znižovanie závislosti na dodávateľovi energie

Ako nám aj momentálna situácia ukazuje ,ceny energií môžu prudko kolísať a len bežné spotrebiteľské opatrenia nemusia na stabilizáciu našich prevádzkových nákladov postačovať. Cesta môže byť v tvorbe vlastnej energie a v čo najnižšej závislosti na dodávkach energií. Úsporné systémy ako je tepelné čerpadlo zároveň zabezpečia, že nebude potrebné vyrábať extrémne množstvo energie na to, aby nám bolo doma príjemne.

Jednoduchosť

V tejto uponáhľanej dobe čoraz častejšie siahame po jednoduchých a komfortných riešeniach pre našu domácnosť. Teplo chceme mať stlačením tlačidla ideálne nastavením cez mobil z pohodlia gauča. Starosti s nákupom peletiek, brikiet či rúbaním dreva už dnes skutočne nechceme riešiť. A bonusom tepelného čepadla a fotovoltiky je, že sú ideálnym riešením aj v neplynofikovanej oblasti, či v oblasti s častými výpadkami elektrického prúdu kde vďaka batériám získate aj stabilný záložný zdroj energie.