Navštívte náš jedinečný showroom v Poprade! Viac informácií

Ušetrite pri prechode na slnečnú energiu

Slnečná energia z fotovoltických systémov má veľa výhod. Je obnoviteľná, čistá, nevyžaduje náročnú údržbu. Moderné fotovoltické systémy umožňujú pri správnom navrhnutí kapacity výroby a nastavení optimalizácie spotreby a ukladania prebytkov energie na neskoršie využitie v domácnosti, prispievať k významným úsporám nákladov na elektrickú energiu.

V prípade záujmu o individuálnu konzultáciu nás neváhajte kontaktovať na fotovoltika@tatraclima.sk

Ekológia

Ekológia

Úspora

Úspora

Inovácie

Inovácie

Efektívne využitie vyrobenej energie

Kombináciou tepelného čerpadla a fotovoltického systému získava domácnosť unikátny systém vykurovania. Naše riešenia prispôsobujeme potrebám domácnosti dnes, ale aj s ohľadom na budúcnosť.

Uskladnenie nadprodukcie energie z panelov je dnes stále drahé a neefektívne. Batérie na uskladnenie elektrickej energie potešia s ohľadom na autonómnosť domácnosti, ale peňaženku rozhodne nepotešia. Okrem uschovania energie na vykurovanie v podobe teplej vody sa snažíme našim zákazníkom získať dostatok informácií a poradiť im aj so zriadením virtuálnej batérie, čo sa dnes javí ako čoraz dostupnejšie riešenie. Energie sú čoraz drahšia komodita a preto je dôležité nielen ju svojpomocne produkovať, ale aj efektívne spotrebovávať a lacno uskladňovať.

Individuálny prístup

Ku každému návrhu fotovoltického systému pristupujeme individuálne. Počnúc osobnou obhliadkou miesta inštalácie a konzultáciou so zákazníkom o terajšom využívaní energií v objekte a očakávaných zmenách v budúcnosti (napr. elektromobil).

Na základe týchto informácii vypracujeme návrh riešenia s fokusom na optimálne využitie vyrobenej energie a čo najkratšej návratnosti investície.

 

Najvyššia kvalita komponentov

Našim zákazníkom ponúkame kvalitné fotovoltické zariadenia od renomovaných výrobcov. Solárne panely značiek IBC Solar, JinkoSolar alebo LongiSolar sú považované za najkvalitnejšie panely na trhu. Vynikajú spoľahlivosťou, dlhou životnosťou a vysokou efektívnosťou solárnych článkov.

Na ukotvenie solárnych panelov na strechu využívame montážny systém nemeckého výrobcu IBC SOLAR AG. Ide o špičkový montážny systém s dlhoročnou tradíciou výskumu a vývoja spoľahlivého upevnenia fotovoltických panelov na akýkoľvek typ strechy a strešnej krytiny.

Aby sme mohli vyrobenú energiu z fotovoltických panelov (jednosmerný elektrický prúd) využívať v domácnosti, potrebujeme ju upraviť na striedavý prúd kompatibilný s elektrickým prúdom v zásuvkách. Na to slúžia meniče napätia. Keďže ide o zložité zariadenie, dlhoročné skúsenosti výrobcov významne vplývajú na spoľahlivosť prevádzky a životnosť zariadenia.

V našej ponuke nájdete invertory od renomovaných výrobcov SMA a Huawei.

 

Fotovoltika a životné prostredie

Veríme že fotovoltické systémy sú cestou k udržateľnosti životného prostredia pre ďalšie generácie.

Ročne sa spaľovaním fosilných palív na výrobu elektrickej enerzie vyprodukuje vo svete 11 miliard ton CO2 čo sa odráža na zvyšovaní teploty ovzdušia.

Je našou povinnosťou hľadať cesty, ako vyrábať elektrickú energiu bez produkovania CO2.

A práve v rozširovaní fotovoltických elektrárni vidíme cestu ako všetci môžeme prispieť k udržaniu zdravého životného prostredia.

 

Fotovoltika

Realizácia fotovoltického systému v Poprade

Neváhajte nás kontaktovať, naši odborníci sú vám k dispozícii.

  Záujem o cenovú ponuku fotovoltiky

  Nasledujúce údaje potrebujeme na kvalitný návrh fotovoltickej elektrárne, ktoré budú použité len pre účely vypracovania cenovej ponuky.

  Kontaktné údaje

  Adresa

  Spotreba energií v domácnosti

  [recaptcha]


  Cenová ponuka

  Spolu zaplatíte 0 €
  Ceny sú uvedené s DPH. Uvedená cena je orientačná. Presnú cenovu ponuku vám pripravíme na základe dopytu.