Navštívte náš jedinečný showroom v Poprade! Viac informácií

Ochladí v lete, ohreje v zime a pomôže aj s alergiou a chrípkou…

Hovoríme o klimatizácii. Toto slovo si často spájame s „ofukovaním“ studeným vzduchom. „Klimatizácia“ je plná baktérií a vírusov a pre zdravie vôbec nie je prospešná.“ Toto je snáď najväčší mýtus, ktorý pretrval z čias dávno minulých.

Zdravie a klimatizácia

Samozrejme klimatizácia má výkon, ktorým nám dokáže pri nesprávnom použití spôsobiť prechladnutie.  Ak sa však používa správne, je obrovským pomocníkom.  To, že dokáže ochladiť vzduch v miestnosti  asi všetci vieme.  Nové technológie však dokážu klimatizovaný vzduch nielen ochladiť , ale aj efektívne ohriať a hlavne očistiť.

Panasonic

Tentokrát sme vybrali ako vzor klimatizačné jednotky značky Panasonic s technológiou Nanoe-G. Táto technológia využíva atomizované vodné častice , ktoré sa nachádzajú vo vnútri filtra jednotky a zároveň sú počas prevádzky uvoľňované z generátora klimatizačnej jednotky. Tieto častice,  ktoré obsahujú veľké množstvo OH radikálov (zabezpečujú antibakteriálny účinok) sa naviažu na alergén (napríklad peľ)  a vďaka chemickej reakcii sa z alergénu odstráni vodík.  Dôjde teda k reakcii OH (radikály v nanoe častici) a H (vodík alergénu) a z tejto reakcie vznikne  neškodná H2O. Tá sa odparí a týmto spôsobom sa alergény vo vzduchu zneškodnia.  Vďaka tomu, že častice nanoe sú maličké, dokážu preniknúť do štruktúr a odstránia aj pachy a zabraňujú vzniku plesní v miestnosti. Už za 1 hodinu prevádzky dokáže táto klimatizácia zlikvidovať až 76% peľov a 99% baktérii a vírusov v miestnosti.

Čistenie vzduchu

Čistenie vzduchu môže byť ako súčasť funkcie vykurovania alebo chladenia, ale je možné ju spustiť aj samostatne (to je vhodné ak teplota v miestnosti je ideálna). Pre alergika či astmatika teda stačí hodinu pred spaním spustiť funkciu čistenia vzduchu a spálňa je pripravená na odpočinok. Funkciu čistenia vzduchu určite oceníte aj v čase chrípkových epidémii, aby ste členov svojej domácnosti ochránili pred nepríjemným infektom.  V domácnosti, kde sa tvoria plesne a ich škodlivé spóry sa víria vo vzduchu je tiež Nano technológia riešením. Nielenže odstráni spóry z ovzdušia, ale pomôže plesne aj vysušiť  a zabrániť ich následnému vzniku. A aby filter neostal plný škodlivín, má táto jednotka aj samočistiacu resp samodezinfekčnú schopnosť. Raz ročne sa ale čisteniu filtra nevyhnete a v prípade alergikov odporúčame filter vyčistiť od peľov a prachu aj častejšie.

Výhody NANOE-G

 • Čistenie vzduchu od baktérii , vírusov a alergénov
 • Ničenie pachov
 • Zabraňovanie vzniku plesní
 • Ochladzovanie vzduchu
 • Vykurovanie vzduchu
 • Dezinfekcia nábytku a oblečenia
 • Zvlhčovanie pokožky
 • Schopnosť samodezinfekcie filtra

Nevýhody

 • Nutná odborná inštalácia (práca s chladivom)
 • Vyššia cena oproti „obyčajným“ klimatizáciám
 • Nutný zásah do fasády domu (ideálna je inštalácia pred zateplením)

Cena

Klimatizačné jednotky Panasonic s technológiou  Nanoe- G sa pohybujú v cenách od 1.000€. Samozrejme cena záleží od výkonu  jednotky a v cene nie je zahrnutá montáž zariadenia a inštalačný materiál. Ak by Vás zaujíma cena konkrétne pre Vás, pošlite nám údaje o priestoroch, ktoré chcete klimatizovať a my Vám spracujeme nezáväznú cenovú ponuku na mieru.

 

Nenechajte si újsť novinky zo sveta kúrenia, chladenia a vzduchotechniky.