Navštívte náš jedinečný showroom v Poprade! Viac informácií

Prečo odo mňa potrebujete projektovú dokumentáciu a certifikát energetickej náročnosti budovy?

Neradi sa staviame do pozície, že od Vás niečo vyžadujeme a tobôž ak Vás to má stáť peniaze. Ale ! Dôvod prečo to vyžadujeme je, že chceme ochrániť Vás, našich klientov. Ten , kto kvalitnú projektovú dokumentáciu k rodinnému domu potrebuje ste totiž Vy.  Na to, aby sme Vám my, alebo ktokoľvek iný mohli vypočítať možnú úsporu energií a výšku možnej dotácie je projekt nevyhnutný. Nepresnými, neodbornými výpočtami a nedostatkom informácií môže ľahko dôjsť k omylu, ktorý Vám spôsobí v konečnom dôsledku kopec starostí a môže Vás pripraviť aj o nemalú sumu peňazí.  Ak do Plánu obnovy pôjdete projekt a certifikát musíte tak či tak doložiť, no 75% z jeho ceny Vám v prípade úspešnosti bude preplatených zo štátnej podpory. Aktuálne nie je žiaden iný projekt vďaka ktorému by Vás projektová dokumentácia k Vášmu domu stála len 25% z jej trhovej ceny a využívať ju budete ešte roky.

Projekt plán obnovy

Je síce pravda, že v rámci projektu plán obnovy stačí energetický certifikát dodať do 3 mesiacov od podpísania zmluvy, ale ! Čo v prípade ak začnete realizovať rekonšrukciu a následne zistíte, že Váš dom nesplní potrebnú úsporu a strácate nárok na akúkoľvek podporu od štátu? Bude to pre Vás strata rádovo v desaťtisícoch €. V prípade, že výpočty ukážu hneď na začiatku, že Vaša domácnosť potrebnú úsporu nedosiahne, jediné čo stratíte je “pár stovák” ktoré vlastne nestratíte, ale investujete do projektovej dokumentácie, ktorá Vám ostáva. Správne podklady nám dajú správne výpočty a riziko, že štátnu podporu nakoniec nedostanete sa týmto prakticky minimalizuje.

Využitie

Nie je na škodu spomenúť, že projektovú dokuemntáciu k rodinnému domu budete potrebovať aj v budúcnosti a je skvelým základom pre rýchlejšiu, presnejšiu a efektívnejšiu realizáciu úprav, zmien dispozície, výpočtu nového vykurovania a podobne. Energetický certifikát budovy môže byť veľmi zaujímavým bonusom napríklad pri predaji nehnuteľnosti.

Nenechajte si újsť novinky zo sveta kúrenia, chladenia a vzduchotechniky.