Navštívte náš jedinečný showroom v Poprade! Viac informácií

Rekuperácia nie je len vetranie

Naše riešenia rekuperačných systémov sú optimálnou voľbou pre moderné domácnosti a kancelárske budovy, umožňujúce dosiahnuť efektívne, ekologické a spoľahlivé vetranie so zreteľom na životné prostredie.

Rekuperácia a zdravie

Vplyv ovzdušia na naše zdravie sa v tejto dobe podceňuje. No, je dokázané, že tzv „vydýchaný vzduch“ je pre naše zdravie škodlivý.

Trpíme bolesťami hlavy, často sme chorí, máme dokonca rôzne alergie a nevieme sa sústrediť. Rekuperácia okrem výmeny, vzduch aj filtruje. Zachytáva tak nielen rôzne peľové častice (ktoré dráždia alergikov) ale aj maličké čiastočky prachu tzv PM10 čo voláme smog. Tieto častice škodia nášmu zdraviu a ich koncentrácia je v ovzduší vysoká najmä v zime. Je dobré vedieť, že aspoň doma dýchame čistý vzduch.

Zdravie

Zdravie

Úspora

Úspora

Komfort

Komfort

Ako funguje rekuperácia

Rekuperácia, alebo rekuperačný systém, pracuje na princípe spätného získavania tepla počas vetrania. Predstavuje moderný systém vzduchotechniky, ktorý zabezpečuje čistý a kvalitný vzduch v domácnosti.

Princíp rekuperácie spočíva v obnovení tepla z odchádzajúceho vzduchu a prenosu tohto tepla do priestoru. Tento proces zvyšuje energetickú efektívnosť a minimalizuje straty tepla v domácnosti alebo kancelárskych priestoroch.

Rekuperácia, alebo rekuperačný systém, pracuje na princípe spätného získavania tepla počas vetrania. Predstavuje moderný systém vzduchotechniky, ktorý zabezpečuje čistý a kvalitný vzduch v domácnosti.

Výhody Rekuperácie:

 • optimálne podmienky vzduchu v interiéri
 • riadené vetranie
 • úspora nákladov na vykurovanie
 • čistý vzduch bez prachu a alergénov
 • celková energetická efektívnosť

Ako vybrať rekuperáciu

Pri výbere rekuperácie do domu je dôležité zohľadniť veľkosť domu, klimatické podmienky a individuálne požiadavky. Vzduchotechnické riešenia umožňujú lokálnu rekuperáciu, čo je ideálne pre efektívne využitie tepla v konkrétnych miestnostiach. Rekuperácia je investíciou do pohodlia a zdravia v modernej domácnosti.

Rekuperácia pre domácnosti a kancelárske priestory

Inštalácia rekuperačného systému do vášho domu alebo kancelárie môže priniesť viacero výhod. Okrem zníženia nákladov na kúrenie a chladenie môže rekuperácia prispieť k zlepšeniu kvality vzduchu v interiéroch, čím vytvára zdravšie a pohodlnejšie prostredie.

Výhody rekuperácie v kancelárskych priestoroch zahŕňajú zníženie nákladov, ochranu životného prostredia a poskytovanie energetickej nezávislosti.

Rekuperácia do domu

Rekuperácia, čiže rekuperačný systém, pracuje na princípe spätného získavania tepla počas vetrania. Kľúčovou časťou tejto technológie je výmenník, ktorý môže byť doskový alebo rotačný. V prípade rodinných domov sa často uprednostňuje doskový výmenník. Doskový výmenník pozostáva z nepriepustných lamiel, ktoré umožňujú prenos tepla medzi odvádzaným teplým vzduchom a privádzaným čerstvým vzduchom.

Rekuperácia v kancelárskych priestoroch

Okrem toho, že rekuperácia udržiava neustále čerstvé a dobre vetrané vnútorné prostredie, rekuperačné systémy sú navrhnuté tak, aby minimalizovali energetické straty pri výmene vzduchu. Tým sa znižujú náklady na kúrenie a chladenie kancelárskych priestorov.

Výber rekuperačnej jednotky by mal zodpovedať veľkosti kancelárie a počtu zamestnancov. Kvalitné rekuperačné jednotky by mali byť vybavené účinnými filtrami, ktoré odstraňujú prach, alergény a iné nečistoty zo vzduchu.

Cena rekuperácie

Cena rekuperácie závisí od viacerých faktorov, vrátane typu systému, jeho výkonu a nákladov na inštaláciu. Napriek počiatočným nákladom sa rekuperácia do domu opláca v dlhodobom horizonte vďaka úsporám na energiách a vytvoreniu zdravšieho prostredia.

Keď si zvolíte rekuperáciu, zlepšíte kvalitu vzduchu vo vašom dome alebo firme a pritom ušetríte energiu.

Rekuperačné systémy umožňujú efektívne využívanie tepelnej energie vzduchu, čím znížia závislosť od tradičných foriem kúrenia a chladenia. Investícia do rekuperácie môže byť spočiatku nákladná, ale dlhodobo prinesie výrazné úspory na energetických nákladoch.

Realizácie

Každá stavba je jedinečná a je pre nás výzvou.

Máme za sebou už stovky realizácii a každá z nich nás niekam posúva. Sme veľmi radi, že do nás vkladáte čoraz viac dôvery.

Neváhajte nás kontaktovať, naši odborníci sú vám k dispozícii.

  Kontaktujte nás


  [recaptcha]

  Cenová ponuka

  Rodinný dom 120m2
  Rekuperačná jednotka 3 000 €
  Rozvody a montáž 4 200 €
  Spolu zaplatíte 7 200 €
  Ceny sú uvedené s DPH. Uvedená cena je orientačná. Presnú cenovu ponuku vám pripravíme na základe dopytu.