Navštívte náš jedinečný showroom v Poprade! Viac informácií

Rekuperácia nie je len vetranie

Hlavným prínosom rekuperácie je výmena „vydýchaného“ vzduchu, ale nie je to z ďaleka jej jediný prínos. Výmena vzduchu totiž prebieha súbežne s výmenou tepla. Teplý vzduch, ktorý odchádza odovzdáva teplo čerstvému, ktorý privádzame do miestnosti. Tým šetríme náklady na vykurovanie, ale aj naše zdravie a komfort.

Počas vetrania najmä v zimnom období nemusíme odchádzať z miestnosti a netrápi nás prievan, čo je mimoriadne vhodné pre ľudí, ktorí trávia veľa času doma. Zároveň takto vieme ušetriť až 40% nákladov na vykurovanie.

Rekuperácia a zdravie

Vplyv ovzdušia na naše zdravie sa v tejto dobe podceňuje. No, je dokázané, že tzv „vydýchaný vzduch“ je pre naše zdravie škodlivý.

Trpíme bolesťami hlavy, často sme chorí, máme dokonca rôzne alergie a nevieme sa sústrediť. Rekuperácia okrem výmeny, vzduch aj filtruje. Zachytáva tak nielen rôzne peľové častice (ktoré dráždia alergikov) ale aj maličké čiastočky prachu tzv PM10 čo voláme smog. Tieto častice škodia nášmu zdraviu a ich koncentrácia je v ovzduší vysoká najmä v zime. Je dobré vedieť, že aspoň doma dýchame čistý vzduch.

Zdravie

Zdravie

Úspora

Úspora

Komfort

Komfort

Neviditeľné vetranie

Niektoré miestnosti neumožňujú umiestnenie okna, alebo sa osadené okno z určitých dôvodov nemôže otvárať. Napríklad ak je orientované do rušnej ulice, plnej hluku a smogu. Rekuperácia sa „skryje“ napríklad do podhľadu a len málokto si všimne, že máte „niečo“ na strope. Jednou rekuperačnou jednotkou odvetráte celý váš dom. Správnou starostlivosťou, čistením a výmenou filtrov si zabezpečíte lepšie zdravšie prostredie vhodné aj pre alergikov.

Realizácie

Každá stavba je jedinečná a je pre nás výzvou.

Máme za sebou už stovky realizácii a každá z nich nás niekam posúva. Sme veľmi radi, že do nás vkladáte čoraz viac dôvery.

Neváhajte nás kontaktovať, naši odborníci sú vám k dispozícii.

  Kontaktujte nás


  [recaptcha]

  Cenová ponuka

  Rodinný dom 120m2
  Rekuperačná jednotka 3 000 €
  Rozvody a montáž 4 200 €
  Spolu zaplatíte 4 200 €
  Ceny sú uvedené s DPH. Uvedená cena je orientačná. Presnú cenovu ponuku vám pripravíme na základe dopytu.