Navštívte náš jedinečný showroom v Poprade! Viac informácií

Efektivita a šetrnosť

Tepelné čerpadlá sa postupne aj u nás dostávajú do popredia a to predovšetkým pri novostavbách. Ich efektivita, šetrnosť nielen k životnému prostrediu, ale aj k peňaženkám užívateľov ich posúva bližšie k ľuďom. Technológia čerpadiel je síce pre ľudí stále veľkou neznámou, ale realizácie a spokojní užívatelia sú najlepšou reklamou.

Naša spoločnosť je oprávneným zhotoviteľom na inštaláciu tepelných čerpadiel v projekte Zelená domácnostiam II v rámci operačného programu Kvalita životného prostredia.

Zelená domácnostiam

Prečo dať tepelnému čerpadlu zelenú?

Energetická efektívnosť budov bol donedávna len pojem. Dnes s tým súvisí aj úspešnosť kolaudácie vašej stavby

Už dnes je požiadavka pri novostavbách na splnenie energetickej triedy A1. Od 01.01.2021 bude na Slovensku podľa aktuálne platnej vyhlášky č.364/2012 Z.z. možné postaviť len domy, ktoré spĺňajú najprísnejšie štandardy EÚ. Teda  sa budete musieť „vtesnať“ do triedy A0 čo znamená, že spotreba primárnej energie nesmie prekročiť 54 kWh/m2 za rok.

Obnoviteľné zdroje energie nie sú prospešné len pre životné prostredie, ale odľahčia aj naše peňaženky. Možno nie priamo pri inštalácii, ale pri prevádzke určite.

 

Kontaktujte nás

0918 873 817

tatraclima@tatraclima.sk

Stiahnuť prospekt Stiahnuť prospekt
Ekológia

Ekológia

Úspora

Úspora

Inovácie

Inovácie

Efektívnosť vstupných nákladov

Je jasné, že stavba domu je finančne náročná a častokrát je nutné využiť kompromisné riešenie, no treba brať do úvahy nie len „vstupné“ investície, ale najmä prevádzkové náklady a možnosti zefektívnenia do budúcna.

Komfort a tepelná pohoda

S tepelným čerpadlom získavate nielen teplo do Vášho domu, ale aj úplne pohodlie, čistú a bezstarostnú prevádzku. Inteligentné stavby už nie sú hudba budúcnosti a so správnou reguláciou môžete teplotu svojho domova nastavovať trebárs aj z dovolenky.

Bez nákladov a byrokracie

Tá je najčastejšie spojená s plynofikáciou. Tam kde nie je zavedený plyn, sú možnosti vykurovania značne obmedzené. V niektorých prípadoch aj keď je plyn na hranici pozemku, jeho dotiahnutie do domu stojí nemalé finančné prostriedky. (hovoríme aj o niekoľko tisíc Eurách) Tento poplatok prakticky dorovnáva vyššie vstupné náklady oproti plynovému kotlu.

Šetrenie na 2x

Nielen, že spotrebujete ďaleko menej elektrickej energie, ale navyše celá Vaša domácnosť získa výhodnejšiu tarifu a teda aj prať, variť, či svietiť budete vďaka čerpadlu lacnejšie.

Dočítajte sa viac v článku

Realizácie

Každá stavba je jedinečná a je pre nás výzvou.

Máme za sebou už stovky realizácii a každá z nich nás niekam posúva. Sme veľmi radi, že do nás vkladáte čoraz viac dôvery.

Neváhajte nás kontaktovať, naši odborníci sú vám k dispozícii.

  Kontaktujte nás


  [recaptcha]

  Cenová ponuka

  Rodinný dom 200m2, 4 osoby
  Inštalácia rozvodov podlahového kúrenia 8 161€
  Kotolňa rozvody 2 854€
  Tepelné čerpadlo 7 687€
  Spolu zaplatíte 7 687 €
  Ceny sú uvedené s DPH. Uvedená cena je orientačná. Presnú cenovu ponuku vám pripravíme na základe dopytu.