Navštívte náš jedinečný showroom v Poprade! Viac informácií

Fotovoltaika. Ako začať?

S náhlym nárastom cien energií vzrástol aj záujem o fotovoltiku. Keďže  je predpoklad, že ceny budú naďalej rásť, je fotovoltaika naozaj vhodným riešením na zastabilizovanie spotreby svojej domácnosti. Tento zároveň ekologický (obnoviteľný) zdroj energie, je momentálne mimoriadne vyhľadávaný medzi zákazníkmi. Svoje rozhodnutie o výbere dodávateľa a vhodného systému prosím neunáhlite. Výber dodávateľa a kvalitných komponentov je mimoriadne dôležitý a môže mať zásadný vplyv na efektivitu, výkon a životnosť zariadenia a tým samozrejme na Vašu spokojnosť.

Ako si správne vybrať fotovoltaiku?

V prvom rade neodporúčame fotovoltaický systém kupovať  na vlastnú päsť a už vôbec nie od firmy ktorú nepoznáte. Je potrebné osloviť odborníka. Na konečnú cenu, výkonnosť a životnosť Vášho zariadenia má vplyv viacero faktorov a keďže nejde o malú investíciu, Vám odporúčame prísť sa poradiť. Konkrétne u nás Vás radi privítame v našom showroome, kde Vám poskytneme  všetky potrebné informácie. Naša spoločnosť  Vám pripraví technické riešenie presne na mieru , aby sa maximalizovala efektívnosť vynaložených prostriedkov.

Aký je optimálny výkon fotovoltaických panelov?

Ideálne je ak si návrh fotovoltaiky necháte spracovať profesionálom. V rámci svojich skúseností Vám nielen poradí s výkonom, ale aj s vhodným umiestnením panelov. Dokáže odhaliť možné riziká a má prehľad v aktuálnych trendoch.  Pri navrhovaní výkonu fotovoltaickej  elektrárne zohľadňujeme nielen aktuálnu spotrebu elektrickej energie v domácnosti, ale taktiež predpokladané budúce navýšenia. Napríklad dobíjanie elektromobilu, vyhrievanie bazénu, inštalácia tepelného čerpadla pre ohrev teplej úžitkovej vody a vykurovanie.

Potrebujem k fotovoltaike batérie?

Prebytky energie je samozrejme vhodné uskladňovať. Batérie sú ideálne no stále dosť drahé riešenie. Lacnejšou alternatívou je virtuálna batéria, ktorú poskytujú energetické spoločnosti. O tom, aké sú výhody a riziká jednotlivých riešení sa môžete poradiť s našim odborníkom, alebo si o nich čo to prečítate v našom budúcom článku. Nech sa rozhodnete pre ktorúkoľvek možnosť, radi Vás budeme sprevádzať celým procesom  a pomôžeme Vám sa v tematike zorientovať.  V prípade záujmu o osobnú konzultáciu nám prosím zanechajte svoje kontaktné údaje TU.

Nenechajte si újsť novinky zo sveta kúrenia, chladenia a vzduchotechniky.