Navštívte náš jedinečný showroom v Poprade! Viac informácií

Koľko stojí prevádzka tepelného čerpadla priamo pod Tatrami? Reálna spotreba.

Keďže Vám chceme prinášať relevantné informácie od skutočných užívateľov, oslovili sme tentokrát našu zákazníčku p. Štefániu. Dáme sme inštalovali tepelné čerpadlo v roku 2018. Tepelné čerpadlo sme dodávali do rodinného domu vo Veľkej  Lomnici.

Základné informácie

Spomínaný rodinný dom je novostavba typu bungalov vo svahovitom teréne. Pod obytnou časťou sa nachádza vykurovaná garáž. Celková obytná podlahová plocha domu je 150m2. Vykurovanie je podlahové a tepelné čerpadlo je jediným zdrojom vykurovania a slúži rovnako na ohrev TUV. V domácnosti žije jeho majiteľka sama.

Reálna spotreba?

Pani Štefánia nám dala k nahliadnutiu jej Fiifree konto kde sme mali možnosť vidieť do celej histórie spotreby energií jej domácnosti.  Nás zaujímala len spotreba energie. Je to samozrejme spotreba za celú domácnosť a nie len za kúrenie. V dome nie je zavedený plyn, takže okrem toho, že dáma ušetrila náklady za budovanie prípojky môžeme povedať, že energie sú naozaj za kompletnú prevádzku vrátane varenia, elektricky ovládaných vonkajších žalúzii a všetkých spotrebičov.  Navyše sme v jej mene požiadali o dotáciu z projektu zelená domácnostiam a tak sa cena inštalácia skutočne vyrovnala u nás často preferovanému plynovému kotlu.

Náklady na prevádzku

Tak už to nebudeme naťahovať. V roku 2018-2019 sa dom ešte dokončoval a nebol obývaný preto sme tieto údaje z aplikácie nebrali do úvahy. Domácnosť pani Štefánie v roku 2020-2021 spotrebovala celkovo 8561kWh el.energie čo predsavovalo sumu 1616,10€ (cca 134,68€/mes). V roku 2021-2022 to bolo len 7894kWH za ktoré zaplatila 1561,41€ (cca 130,12€/mes) a len pred pár dňami obdržala faktúru za rok 2022-2023. V tomto roku spotrebovala 7224kWh el. energie čo je 1499,94€ (cca 125€/mes).

A referencia od zákazníčky?

Spotreba domácnosti medziročne klesá približne o 60€ ročne a pani domáca si pochvaľuje:

„Keby som sa obmedzovala, spotreba by bola nižšia, ale ja mám rada po náročnom pracovnom dni vojsť do príjemne vyhriateho domova. S inštaláciou som bola veľmi spokojná, spočiatku to kúsok trebalo ponastavovať , technika som párkrát kontaktovala, ale od vtedy nemám s kúrením žiaden problém.“

V prípade záujmu o cenovú ponuku na tepelné čerpadlo nás môžete kontaktovať na čísle 0905365021 alebo na showroom@tatraclima.sk . Ak Vás zaújíma aj to, ako tepelé čerpadlo reálne vyzerá a funguje, navštívte náš showroom kedykoľvek v pracovných dňoch od 8.00 do 16.30 na adrese Dlhé hony 4991 (pri OC Max) v Poprade.

Nenechajte si újsť novinky zo sveta kúrenia, chladenia a vzduchotechniky.