Navštívte náš jedinečný showroom v Poprade! Viac informácií

Skutočne dobré správy pre tepelné čerpadlá

Od spustenia projektu SIEA s názvom Zelená domácnostiam sme si už prešli kadečím. Byrokracia nepoznala hraníc, vybavenie dotácií pre našich zákazníkov bolo takmer nemožné,  až sme nakoniec pristúpili k ukončeniu služieb spojených s vybavovaním dotácií na tepelné čerpadlá . Naše dôvody ste si mohli prečítať v tomto článku.

 

Čas sú peniaze

Kameňom úrazu bolo v prvom rade podľa nás nešťastné podávanie prihlášok. Jedno kolo totiž trvalo  5-10 minút a chyby pri vypĺňaní sa neodpúšťali. To prinieslo nejednú komplikáciu. Napríklad poukážku ste mohli získať, no ak ste mali chybne zadané údaje, nakoniec Vám ju SIEA nemusela preplatiť.  Zámerne však používame minulý čas. Chyby sa síce stále neodpúšťajú (v adrese, zariadení a e-mailovej adrese sa stále nesmiete pomýliť), no na podanie žiadosti konečne nemáte len pár minút a väčšina údajov (okrem spomenutých) sa ešte do vystavenie poukážky opraviť dá.

 

Zásobníky na žiadosti

SIEA pripravila obrovskú zmenu a to v podobne tzv. zásobníkov na žiadosti, ktoré budú otvorené (samostatne pre každé zariadenie) po dlhšiu dobu a poukážky budú vydávané priebežne. Je to veľký krok k lepšiemu a tešíme sa, že takto má šancu získať tepelné čerpadlo lacnejšie  naozaj viac domácností ako do teraz.

Začíname tepelnými čerpadlami od 24.06.2020

Zásobník pre tepelné čerpadlá sa otvorí od 24.06.2020 a žiadosti si budete môcť pridávať do 01.12.2020. Štát prerozdelí v tomto období 6.000.000 €.   Žiadosti v zásobníkoch budú vybavované priebežne a v prípade, že sa pred vydaním poukážky rozhodnete inak, máte možnosť svoju žiadosť zrušiť a podať si prípadne novú.  Systém zaeviduje toľko žiadostí, koľko má alokovaných financií na ich preplatenie a následne sa zásobník uzavrie. Vo chvíli keď sa nejaké zdroje uvoľnia (napríklad niekto svoju žiadosť zruší, poukážka bez preplatenia prepadne a podobne) systém opäť umožní prijatie novej žiadosti do zásobníka až kým sa reálne nevyčerpajú vyčlenené zdroje, alebo do 01.12.2020. Žiadosti o dotácie sa vypĺňajú na tomto odkaze. 

 

My pokračujeme

Keďže zmeny, ktoré  SIEA zrealizovala považujeme za naozaj kľúčové a skutočne proklientske , sme sa rozhodli znova   ponúknuť  našim zákazníkom pomoc s vyplnením žiadosti, výberom vhodného zariadenia  a samozrejme aj jeho realizáciou. Veríme, že tepelné čerpadlo bude aj vďaka našim bohatým skúsenostiam dostupné pre  ešte viac domácností.

Neváhajte nás  kontaktovať a dozviete sa všetko, čo Vás zaujíma.

Nenechajte si újsť novinky zo sveta kúrenia, chladenia a vzduchotechniky.